Bütün yıl çalışınca yazın güzel bir tatil yapmak herkesin hakkı. Tatil planı arasında yapılacak en güzel tatil seçeneği yat kiralayıp yatta konaklamak olacaktır. Özellikle son dönemde yayılan virüs ve virüse bağlı hastalıklardan dolayı insanlardan uzakta hem de sağlığınızı tehlikeye atmadan güzel bir tatil geçirme imkânınız olabilir. Güzel ve romantik bir gecede geçirme imkânınız olabilir. Eşinizle romantik bir akşam geçirmek için yatta konaklama her kadının hoşuna gidecek bir plan olabilir.

Yatta Konaklama İle ilgili Bilinmesi Gerekenler

Yatta konaklamak için öncelikle kaç gün kaç gece konaklanacağını belirledikten sonra nereleri gezileceği ve kaptanla beraber mi yoksa kaptansız mı olacağı belirlenir. Eğer amatör denizci belgesine sahipseniz kaptansızda yat kiralama şansına sahipsiniz. Böylelikle fiyatı daha uygun olacaktır ama kaptanla beraber kiralanırsa hem rotayı daha iyi bilen bir kaptanla seyahat daha zevkli olacaktır.

Aşçı ile beraber de yat kiralamak ve konaklamak mümkün yatta konaklarken eşinizle romantik bir yemek yeme fırsatına sahip olacaktır. Özel günlerinizi doğum günü evlilik yıl dönümü gibi özel günlerinizi daha da özel hale getirebilirsiniz. Sadece eşinizle değil arkadaş grubunuzla da yat kiralama şansına sahipsiniz.

Yat Konaklama da Nereler Gezilir?

Yat kiralayıp konaklamak istediğiniz zaman önce yapmanız gereken rotanızı belirleyip planınızı yapmanız gerekir. Eğer İstanbul’daysanız boğaz turu kız kulesi manzarası ve ya galata kulesi manzaralı romantik ve güzel bir yat seyahati geçirmeniz mümkün. Ege’de iseniz harika koyları ve körfezleri ile muhteşem bir doğa manzaralı bir yat seyahati geçirebilirsiniz. Yatta konaklama da gündüz doğa manzaralı gece ise masmavi gökyüzü ve yıldızlar altında muhteşem bir gece geçirmek mümkün.

Yatta Konaklamak İstediğiniz de Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yatta konaklamak için bütün isteklerinize karşılık vermesi ve muhteşem bir konaklama geçirmek için yat kiralama firmasıyla iyi anlaşıp nelerin dâhil olup olmadığını iyice öğrenmek seyahatiniz için çok önemlidir. WC, banyosu, mutfağı beyaz eşyasının tam olup olmadığını ve kaç kamaradan oluştuğu kamaraların rahat olup olmadığına dikkat etmek gerekir.

Yatta konaklama için olması gereken her türlü ihtiyaçların karşılanması için önceden bilgi alıp soruşturmak gerekir. Ayrıca dilerseniz eşinizle romantik bir tatil geçirmek için ve ya arkadaşlarınızla eğlenceli bir vakit geçirmek istiyorsanız dilerseniz canlı müzik de dâhil edebilirsiniz. Unutulmaz bir yat seyahati için bizimle irtibata geçtiğiniz andan itibaren bütün isteklerinize cevap vermek için elimizden geleni yapacağız.