Türkiye üç yanı denizler ile çevrili bir ada ülkesidir. Doğal güzelliklerinin yanında tarihi yerleri ile de göz kamaştıran ve her ülkeden turist çekebilen bir potansiyele sahiptir. Üç yanı denizler ile çevrili olan Türkiye de hali ile birçok ada ve körfez bulunur. Jeolojik olarak sonradan yükselmesi ile üzerinde birçok ada ve körfezler oluşmuştur. Ada sayısının çok olduğu yerlerde ise adalar turu ile turizme katkı sağlanmaktadır. Adalar turu sayesinde tekne ile birçok sahil ve körfezleri gezme imkânı bulabilirsiniz.

Ada Turları Hangi Bölgelerde Yapılabilir?

Türkiye yapısı itibari ile girintili ve çıkıntılı bölgelere sahiptir. Bu girinti ve çıkıntılar ise yapısal anlamda birçok farklı şekiller oluşturmuştur. Lagünler, körfezler, adalar, falezler bunlardan bazılarıdır. Adalar  dört tarafı denizler ile çevrili bir kara parçasıdır. Bu yerlere ulaşmak için tekne kullanmak gerekir. Türkiye de ise ege bölgesi, Marmara ve güneybatı Akdeniz bölgelerinin kıyı şeritlerine yakın yerlerde bulunan adalar, tekne ile gezme olanağı tanımaktadır. Günübirlik ya da birkaç günlük olarak da çıkılabilen bu turlar sayesinde olağanüstü güzellik ve temizlikte olan yerleri gezmek mümkün hale gelmektedir. Adalar turu ile mavi ve yeşilin en güzel tonları ile tanışmak kolay bir hale gelir.

Adalar Turu ile Mutluluğu ve Huzuru Yakalayın

Adalar turu sayesinde tüm yılın yorgunluğunu atabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak büyüklüğü tercih edilebilen tekneler ile ister özel isterseniz de büyük bir grup ile tura çıkabilirsiniz. Tekne turu sayesinde denizin en temiz yerinde yüzme fırsatı bulacaksınız. Adalar turu ile ise bol oksijen solumanın farkına varabilirsiniz. Ege bölgesindeki turlar ile Yunanistan a ait olan adaları da görme şansına sahipsiniz.

Adalar Turu Fiyatları Nedir? Hizmetleri İçerisinde Neler Vardır?

Adalar turu kararı verdikten sonra sıra hangi bölgedeki adaların turuna çıkacağınıza karar vermeye gelir. Bu kararı aldıktan sonra ise bizlere ulaşarak fiyat bilgisi ve program hakkında bilgi alabilirsiniz. Adalar turu ile hangi bölgelere gidileceği, saat kaçta teknenin hareket edeceği ve saat kaçtan kaça kadar gezinin planlandığını arayarak öğrenebilirsiniz.

Tekne turları kişiye özel ya da bir gruba özel olarak da sağlanmaktadır. Bu turların içerisinde öğle yemekleri hizmeti de sunulmaktadır. Adalar hakkında da yetkili personelimiz tarafından sizlere gezi sırasında bilgi verilecektir. Sizler de işin ve günlük yaşantının stresini atmak isterseniz bizlere ulaşım sağlayarak erken rezervasyon yaptırabilir ve tüm ayrıntılı bilgilere sahip olabilirsiniz.