Günübirlik tekne turları, saatlik turlar, mehtap turları ve gün batımı turları dahil bir günü geçmeyen kısa turlar. Günlük ve haftalık turlar olmak üzere üç farklı zaman kategorisi altında isteklerinize göre belirlenir.

Gün batımı ve mehtap tur servisleri arasındaki zaman aralığı zevkinize bağlıdır. Teknelerin çoğunda 3 gece ve üzeri bir kural vardır. Bu durumda yatların büyük çoğunluğu 3 gece ve üzeri konaklama sunarken, birkaç yat 1-2 gece sunmaktadır. Tekne ve yat kiralama kısmından önce tekne ve yatların iyi ve kötü modellerini anlamanız gerekir. Elbette kimse sizden yüksek derecede denizcilik bilgisine sahip olmanızı beklemiyor. Ancak piyasadaki çeşitli yat ve tekne modelleri üzerinde yapacağınız ufak bir araştırma ile ihtiyacınıza en uygun mavi yolculukları kiralayabilirsiniz.

Yatların Özellikleri

Galetler, özellikle Ege kıyılarında en sık görülen tekne tiplerinden biridir. Galette öncelikle iki direkli olup, yat tipi bir tekne modeli olarak sergilenmektedir. Bu ahşap ve motor yatlar, Ege Körfezi’ni keşfetmek için ideal performans ve boyuttadır. Yatlar genellikle teknelerden ve galerilerden daha büyüktür ve daha güçlü bir motora sahiptir. Yat kiralama da dikkate alınması gereken unsurlardır.

Katamaran ise birbirine bağlı iki teknesi ve güçlü bir motordan oluşan yapısıyla özellikle uzun mesafeli yolculuklar için ideal bir tekne modelidir. Bu tip tekne ve yatlardan tatil beklentilerinize uygun olanı seçin ve harika bir mavi yolculuğun keyfini çıkarın.

Rahat Bir Mavi Yolculuk İçin Bir Tekne İçin Gerekenler

Elbette teknenizin sahip olması gereken donanım ve ek özellikler, tatile çıktığınız kişi sayısına ve tatil anlayışınıza göre değişiklik gösterebilir. Ancak yat kiralama da minimum konfor ve rahatlık sağlamak için bazı temel ihtiyaçların karşılandığından emin olmanız gerekir.

Tuvalet ve banyolar: Tuvalet ihtiyacınızı hijyenik ve konforlu bir şekilde karşılamak için kiraladığınız teknelerin özel tuvalete ihtiyacı vardır. Bazı özel yat ve teknelerde çok sayıda tuvalet, duşakabin, banyo alanı ve kabin bulunur.

Yeterli sayıda kamara ve yatak: Kalabalık bir arkadaş grubuyla bir tekne kiralamayı planlıyorsanız, kişi sayısına yetecek kadar kamara veya yatak bulunduğundan emin olmanız gerekir. Genellikle çift kişilik yatak ve kamara ve birkaç yatak bulunur. Tabii ki teknenin kiralama fiyatı da bu kapasite oranına bağlıdır.

Yakıt türü: Kiralık tekneler dizel ve benzin olmak üzere iki tür yakıtla çalışabilir. Dizel tekneler her zaman daha ekonomik kullanım vadediyor.

Firmamız ile irtibata geçerek bu konuda güvenilir bir şekilde uygun fiyat avantajları ile hizmet alabilirsiniz.