Tekne kiralama genel anlam da fazla bir zaman almasa da prosedürlerinin en hızlı şekilde ilerlemesi şirket sorumluluğunda olan bir konudur. Tekne kiralama işlemlerinin dünya çapında kabul görmüş kuruluşların belirlediği bir standart çerçevesindedir. Kiralık Tekne fiyatları  ve firmalar standart bir değişlik gösterse tekne fiyatları hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır. Tekne kiralama sözleşmeleri yapılırken imzalayan kişi muhatap alınırken tatil ekibi ve kendisi için kararlar alır ve tekne kiraladıktan tatil boyunca yiyecek ve içecekler sağlanmakta olup kiralama bedeline dâhil olmayacak bir hizmet kapsamıdır.

Ya da kendiniz veya geri kalan mürettebat için alışverişi bizzat kendiniz yapabilirsiniz veya tekne içinde çalışan kişilere yaptırabilirsiniz yalnız bu konuda kiralama işlemi yaparken belirtmeniz gerekir. Bunun yanı sıra ekstra bir talep için de yetkili kişiler ile irtibat kurmalı ve yakıt gibi masraflar günlük kiralamaya dâhilken uzun yolculuklarda farklılık gösterebilmektedir. Bunların haricinde servis botları veya su sporu için kullanılacak ürün ve malzemeler dâhil olabilmekte olup tekne kiralama öncesin de ya da tatil esnasında mağduriyet yaşamamak için prosedürlerin dikkate alınması gerekir.

Tekne Kiralamak İçin Doğru Zaman

Tekne kiralamanın yoğunluk zamanları sezonda sezona değişiklik gösterdiği gibi çok öncesinden harekete geçmeniz gerekebilir tekne kiralama için genellikle yaz aylarının çok sıcak olduğu vakitler tercih edilmek ile birlikte her yıl yazın bitimin de yani ekim ayları zamanların da tekne kiralama fiyatları  sezonu açılmaktadır.

Temmuz veya haziran gibi yazın en sıcak ve en güzel olduğu vakitlerde genellikle en yoğun olunan zaman yaşanır istediğiniz tarihte tekne kiralama için olabildiğinde rezervasyonunuzu erken bir zaman yapmalısınız.  Ayrıca bu tür rezervasyonlar için online rezervasyon talebi oluşturup  en kısa süre zarfında cevaplandırılır.

En Uygun Tekne Nasıl Seçilir?

Tekne seçim konusunda en uygun tekne seçilirken sizinle tatil yapacak olan kişi sayısı ve istekler göz önünde bulundurulmalı ve gerçekleştirmek istediğiniz aktiviteler için seçeceğiniz tekne şekillendiren konulardır. Kiralık Tekne fiyatları konusunda en doğru seçimi yapmak için danışmanlara bilgi almanız en doğru karar olur.

Kaptanlı mı Kaptansız mı?

Tekne kiralama konusunda  inceleme yapılırken iki farklı kiralık tekne fiyatları  seçeneği çıkacaktır bunlar: kaptanlı ve kaptansız tercih etmek isteğinize bağlı olarak değişkenlik gösterme söz konusudur. Kaptanlı tekne kiralamak istediğiniz vakit genellikle olması gereken rota kaptan tarafından tamamen oluşturulur. Bölgenin en popüler koylara götüreceği için bu işte deneyim sahibi olduğu için çoğunlukla güven oluşturmaktadır.

Bunun yanı sıra kaptansız tekne de kiralamak isterseniz amatör denizcilik belgenizin olması ve tekne kullanma deneyimi olması ve ya deneyimizi olan bir kişi yardımı ile tekne kiralama işlemini sağlayabilirsiniz. Böyle bir durumda tamamıyla rota sizin kontrolünüz de olup dilediğiniz sahil veya koya yanaşıp denizde özgürlüğün tadını çıkarabilirsiniz.